11 vecí, ktoré robia úspešný ľudia do 30 ky

Úspech nie je niečo čo je ľahko dosiahnuté a nemožno očakávať, že sa stane cez noc. To si vyžaduje určitý spôsob myslenia, odhodlanie a samozrejme tvrdá práca. Jednoducho chcieť nestačí. Stojí tiež za zmienku, že by ste mali začať pracovať na svojom úspechu čo najskôr.

Ideálna doba pre váš profesionálny rozvoj by mal byť po absolvovaní, keď ste vo svojich dvadsiatich. Ste stále živé, plné pozitívnej energie, a máte veľa času na experimentovanie, učiť sa zo svojich chýb ktoré hromadia určitú dávku skúsenosti. Po pravde povedané, ľudia vás možno neberú vážne, keď ste ešte mladý, ale tam sú niektoré veci, ktoré by človek mal rozhodne dosiahnuť pred tridsiatkou. Týmto spôsobom môžete vytvoriť pevný základ a získať cenné poznatky nutné pre blaho svojej budúcnosti.

1.- Naučiť sa ako zaobchádzať so svojimi financiami

Poďme najprv riešiť problém zrejmý. Všetci vieme, že vo väčšine prípadov úspech sa meria vo financií alebo finančnej stabilite ktorá bude dokonale presná. To je dôvod, prečo sú naše prvé pracovné miesta dôležité, aj keď náš plat je ďaleko od toho, ktorý sme si predstavovali, musíme robiť . To je, ako sa učíme byť zodpovedný a používať peniaze na položky, ktoré potrebujeme nie ktoré chceme. Utrácať peniaze prichádza pre nás prirodzené a aj keď sme bohatí nemôžeme míňať viac, než to čo zarobíme. Čím viac budeme praktizovať tento ovládací prvok, tým ľahšie bude pre nás akumulovať dostatok financií  aby si uspel.

  1. Vedeli ako na neúspech

Skvelý spôsob, ako ušetriť veľa peňazí, rovnako ako problémy, je naučiť sa rýchlejšie. Všetci vieme, že neúspech je neodvratný v živote, a jediná skutočná porucha je tá, ak sa nechcete nič učiť neskôr. Ušetríte svoje financie a  veľa stresu. Ak ste usilujúci o úspech, budete len porazený. Všetko, čo potrebujete urobiť, je naučiť sa, čo vám rýchlejšie pomohlo k úspechu.

  1. Začali svoje vlastné podnikanie

Jedna vec, ktorú by ste mali robiť vo svojich neskorých dvadsiatych je začať prevzatie a tvorbu svojej vlastnej práce. Rovnako ako u financií, ktoré boli spomenuté vyššie, je to skvelá príležitosť, ako riešiť väčšiu zodpovednosť. Uvidíme, aké to je, keď máte robiť ťažké rozhodnutia. Byť zodpovedný za svoje vlastné malé firmy je poučný zážitok a verte mi, budete mať oveľa viac pochopenia. Ako náhle budete vedieť, čo je nevyhnutné pre svoju prácu , budete vidieť, aké metódy je potrebné na získanie požadovaných výsledkov. Aj keď ste skončili so stratou na konci, musíte sa naučiť. A, ako už bolo spomenuté, ak vaša firma smeruje ku katastrofe, zrušte ju čo najskôr.

  1. Autorita

Začneme napádať autoritu počas našej puberty  a táto úloha má rôzne formy. Napríklad sme začali počúvať rôzne druhy hudby, niekedy to obťažuje rodičov. Pijeme alkohol alebo dokonca začíname fajčiť cigarety. Aj napriek tomu, že vieme, že tieto veci sú škodlivé, robíme to tak ako tak, proste ukazujeme, že oni nie sú tak škodlivé, ako je povedané. Budujeme naše vlastné identity tým, že ukazujeme, ako nebudeme slepo veriť všetkému, čo bolo povedané. To je dobrá vlastnosť, mali by ste sa pýtať všetko, obzvlášť ak to znie príliš pohodlné. Keď máte presvedčenie , že niečo nie je v poriadku, alebo že to jednoducho viete ako to urobiť treba sa postaviť za myšlienku. Je to jeden z kľúčových foriem pre úspech, pretože ste urobili niečo lepšie ako vaša konkurencia. Nicolaus Copernicus urobil veľmi odvážny krok, keď spochybnil vetu, že Zem je v strede vesmíru a mal dobré teórie. Výborným príkladom, ako by sme nemali dovoliť náš strach, aby nám zabránil k chybnému rozhodnutiu.

  1. Správne usporiadaný

Ak existuje jedna vec, ktorú úspešní ľudia majú spoločné je to nabitý program. Videli sme vo filmoch väčšinou, ako ľudia v práci zvyčajne majú asistenta, ktorý sleduje všetky stretnutia a má tak zodpovednosť. Ale nemusí mať veľa schôdzok no má zaneprázdnený život.

Samotná podstata dobrou organizáciou spočíva vedieť aké si stanoviť priority v živote. Obdobie večierkov a dospievania je tá najťažšia časť. Keď začnete dávať všetky spoločenské akcie a začnú dávať vašej práci vyššiu prioritu je okamih kedy robíte závažný krok k dobrej organizácii.

  1. Je zachované dôležité partnerstvo

Je dobré byť nezávislý a ukázať všetkým, ako môžete spravovať veci na vlastnú päsť. Koniec koncov, jedlo, voda a kyslík sú jedinými potrebami potrebné na udržanie v živote. Ale ak ste úspešní, musíte premýšľať, než začnete konať a dávať pozor na to, čo hovoríte. Ako jednotlivci, máme tendenciu mať rozdielne názory a naše nezhody môžu mať formu štipľavých argumentov. Vzhľadom na tieto argumenty, sme náchylní k vylúčeniu niektorých ľudí z nášho života len preto, že naše argumenty sú iné. Bohužiaľ, to je zlý prístup. Druh reakcie môže existujúce puto spraviť silnejším a môžete získať cenného spojenca. Keď máte viac ľudí môžete sa spoľahnúť a  ľahšie sa vysporiadať so stresovými situáciami. V záujme zachovania si svojho partnerstva si nikdy nemôžeme byť príliš istí, či budeme možno musieť požiadať o jednu radu sami seba a naučiť sa vážiť si svoje sociálne väzby a súvislosti, to je to, čo prosperujúci ľudia vedia, ako to urobiť.

  1. Spoliehať sa na vytrvalosť

Uskutočnení jedinci sú tiež odborníci na nevzdávanie potom, čo utrpeli porážku. Keď sa veci nedejú ako majú začneme pochybovať, začíname sa báť že nás nikto nikdy nebude brať vážne. Musíme to urobiť znovu a znovu, kým nájdeme najúčinnejšie metódy. Majte na pamäti, že snažiť sa nie je vždy efektívny spôsob – musíte byť vytrvalý pri práci. Ak existuje niečo čo neviete vyriešiť naučte sa, ako nájsť možné riešenia vašich problémov.

  1. Aktívne pracovať na nedostatkov

Vo veku 30 rokov, sme viac či menej plne vedomý toho, čo za človeka sme. Máme jasnú predstavu o tom, čo presne ľudia, ktorých poznáme sa dohodli na nás tolerovať, pretože sme urobili to isté pre nich. Aj keď máme tieto nevyslovené dohody s našimi blízkymi, nie je to ospravedlnenie za to, že sa snažia zlepšiť . Sme bombardovaní s rôznymi motivačnými plagáty, napríklad : “Buď sám sebou bez ohľadu na to, čo” atď. Je však zrejmé, že sa budete musieť pustiť z týchto hesiel skôr alebo neskôr. Môžete byť na seba hrdý.

  1. Vynaliezavý

V podstate to znamená, že vaše budúce rozhodnutie musí spoliehať na dôkladnom výskume a plánovaní. Všetci poznáme vzory ako je Steve Jobs, Bill Gates, Albert Einstein, Nikola Tesla Thomas Edison, atď boli akosi stroskotanci, výrazne odlišný a niektorý z nich dokonca aj utiekol zo školy. Avšak, ak sa rozhodnete byť iným alebo sa rozhodnete vynechať školu, aby ste sa cítili bližšie k nim, potom nie ste veľmi individuálny. Napodobňovaním niekoho, kto je inteligentný a úspešný – nie je rovnaký ako ten človek. Vypočítaní a vynaliezaví jednotlivci pracujú s vedomím svojich možnosti a tiež vyvinuli úsilie s cieľom vytvoriť niečo ďalšie. Nemajú okamžite míňať peniaze, kým sa pozrú na všetky možné alternatívy. Pamätajte si, že najlepšie metódy sú tie, ktoré poskytujú najviac uspokojivé výsledky s čo najmenším investovaným.

  1. Prispôsobiť sa

Robiť to čo máte radi a zarábať na živobytie zároveň je ideálny životný scenár. Bohužiaľ, toto nie je vždy možnosť .  Inými slovami, môžete byť celkom šikovný a talentovaný na niečo ale bez schopnosti prispôsobiť sa nebudete mať úspech. Vedieť, ako sa prispôsobiť, neznamená, že budete opúšťať svoje vášne. Napríklad, ak viete, psychológiu, môžete použiť to, čo ste sa naučili na svojich školách a pokúsiť sa vyniknúť to rýchlejšie. Alebo, ak ste veľmi oboznámení s právnymi predpismi, môžete použiť znalosti v oblasti písania a urobiť zaujímavú drámu. To sú len príklady, ale základnou myšlienkou tejto prispôsobivosti je nájsť spôsob, ako plne využiť to, čo už viete.

  1. Pýtali sa na druhý názor

A konečne posledná vec . Zásadný význam pre stabilnú budúcnosť je prijať skutočnosť, že nie ste šikovný alebo najchytrejší človek na svete. Bez ohľadu na to, ako geniálny, ste boli v minulosti vždy treba hľadať spätnú väzbu. Je dôležité, ak si myslíte, že produkt je skvelý ale rovnako je dôležité aby sa to páčilo aj vašej skupine.

Zdroj:  http://www.lifehack.org/274987/11-things-successful-people-age-30