15 vitálnych lekcií do života, ktoré by mali vedieť všetci muži pred 30. rokom života

30. narodeniny míľnikom života pre dospelých mužov. V tomto veku sa očakáva, že sa muži vnímajú ako dospelí a správajú sa tak. Je to čas, keď sa zvyčajne začnú objavovať prvé starosti o kariéru, manželstvo a deti. Samozrejme, ak ešte nespravili ani jeden krok k týmto cieľom. Nanešťastie neexistuje kniha, alebo učenie s definitívnym vysvetlením toho, čo sa od vás v tomto veku čaká, a s univerzálnym návodom overeným pre všetkých. Avšak sú niektoré veci, ktoré by muži v tridsiatke mali vedieť.

TAKŽE, NAJLEPŠIA CESTA AKO SA PRIPRAVIŤ NA TO, ČO SA PRÁVE STANE, JE UROBIŤ SI ZOZNAM 15 VECÍ, KTORÉ BY MALI MUŽI VEDIEŤ V TRIDSIATKE.

1.AKO UVARIŤ CHUTNÉ JEDLO

Áno, už ste dospelý. Žijete sám, alebo v podnájme s priateľmi, alebo s partnerom. Takže, áno, očakáva sa od vás, že viete uvariť aspoň 1 chod jedla. Aby bolo jasné – otváranie konzerv, pokým nebudú slúžiť ako ingrediencie, alebo zohrievanie jedla, sa neráta.

2. VÁŠ SEXUÁLNY ŽIVOT JE SÚKROMNÝ

Podobne ako veta „Čo sa stane vo Vegas, ostane vo Vegas.“, čo sa stane vo vašej spálni po 30, by malo ostať v spálni. Už nepotrebujete ukazovať svoje schopnosti kamarátom a sex by mal byť menej ako vyplnenie času a viac ako niečo, čo si užívate s niekým, na kom vám záleží. Takže bude menšia pravdepodobnosť chváliť sa tým kamarátom. Toto je jedna z najdôležitejších lekcií, ktoré by muži mali vedieť pred 30, sľubujem!

3. ŽE VÁM UŽ NIEKTORÉ VECI NESEKNÚ

Ako si asi všimnete, s vekom prichádzajú obmedzenia. Budete cítiť, že už nemôžete robiť niektoré aktivity. Znamená to zanechať niektoré z nich a vymeniť ich za tie, ktoré stále môžete vo vašom veku. Napríklad opíjanie do bezvedomia a chodenie na párty 24/7.

4.AKO HOVORIŤ, ČO SI MYSLÍTE

V tomto veku by ste mali poznať seba, svoje prednosti a mali by ste ich sebavedome vyjadrovať. Budete schopný rozoznať vaše spúšte a utvoriť si hranice. A budete pripravený urobiť to bez dramatických scén. Naučte sa ako používať tieto triky aj na vylepšenie vašej kariéry.

5.AKO PRIPRAVIŤ DOBRÉ RANDE

Dni rozprávania sa s dievčatami v baroch a nočných kluboch sa stanú zriedkavé. Ako starnete, všimnete si, že ženy vo vašom veku už tam aj tak nie sú. Tým pádom si budete musieť zlepšiť schopnosti v organizovaní rande: večera, víno, rytierstvo, hovoríme o všetkom.

6.AKO SA O SEBA STARAŤ

Teraz keď už asi nebývate s rodičmi, mali by ste byť schopný sa o seba postarať. Toto zahŕňa základné veci ako pranie a žehlenie, opravovanie vecí v domácnosti a prvú pomoc. Skladanie nábytku je takisto nevyhnutná schopnosť pre dospelosť. Avšak nič nie je také dôležité ako byť schopný si uviazať vašu vlastnú kravatu!

7.AKO SI VYBERAŤ VLASTNÉ OBLEČENIE

V tomto štádiu viete, čo vám sekne. Poznáte vašu obľúbenú farbu, materiál a značky. Možno už máte aj štýl. Takže si to zachovajte, pre vaše vlastné dobro, starajte sa o vaše oblečenie a pamätajte na požiadavky vašej kariéry, aby ste si nezruinovali šance na povýšenie kvôli tričku.

8.PRIJAŤ, ŽE MÁTE CITY

Ste dospelý a toto vám hovoria všade. Už sa nedá predstierať, že ste tínedžer. Takže nie je problémom prejavovať vaše emócie. Nátlak kolektívu sa tiež stráca a požiadavky vášho dospelého života vás môžu spraviť citlivejším, než ste kedy mohli čakať. Takže to podporte, zistite ako sa udržať pod kontrolou, a uvoľnite svoje pocity.

9.ČO ZNAMENÁ HOBBY

Bary, nočné kluby, pozeranie futbalu a vychádzky s mojími kamarátmi. Je toto vaša odpoveď, keď sa vás niekto spýta na hobby? Nuž, pred 30 ste si možno uvedomili, že toto nie je zrovna definícia slova hobby. Nájdite si nové záľuby, ako napríklad písanie, maľovanie, alebo aj nový šport. Podľa najnovších štúdií je zlepšovanie vášho mentálneho a fyzického stavu v tomto veku naozaj vitálne. Začnite preto už dnes.

10.MAŤ ZDRAVÝ VZŤAH S VAŠOU MATKOU

Možno jedna z dôležitejších lekcií je vaše spoľahnutie na maminku. Vieme že milujete svoju matku, a áno, tak to má byť. Ale ten typ naviazanosti, ktorý ste mali v detstve, by tam už nemal byť. Z mnohých dôvodov, napr. fakt, že to vyvoláva veľký odpor u väčšiny žien. Nebuďte prekvapený, ak sa aj vašej matke zapáči pauza.

11.VEDIEŤ, ČO JE PRE VÁS DÔLEŽITÉ

Je povinnosťou, že keď máte 30, viete, čo vás motivuje. Tu hovoríme o veciach, bez ktorých nemôžete žiť, a ktorých sa nechcete vzdať. Môžu to byť vaše hodnoty, náboženstvo, rodina, kariéra a aj materiálne veci. Vedieť tieto veci vám pomôže aj s ďalšími lekciami.

12.MAŤ HOTOVÝ PLÁN DO BUDÚCNOSTI

Samozrejme, môžete sa rozhodnúť inak. Ale v 30 by ste mali mať načrtnutý plán toho, ako čakáte, že bude vyzerať vaša budúcnosť. Hovoríme o vzťahoch, kariére, kde chcete žiť a ako očakávate, že to bude, keď budete mať 60 rokov. Život ubieha veľmi rýchlo keď sme zamestnaný prácou, takže si budete musieť vyhradiť čas pre tieto rozhodnutia.

13.AKO ŠETRIŤ PENIAZMI

Aby ste dosiahli svoje ciele, budete musieť šetriť. Nanešťastie, väčšina vecí, ktoré si prajete, ako napríklad dom, cesta okolo sveta, rodina a dôchodok budú vyžadovať nejakú sumu. Preto by ste si mali otvoriť sporiaci účet, pozrieť si tipy na šetrenie peňazí a začať si odkladať každý mesiac. Bez výhovoriek.

14.AKO SI UCHOVAŤ ZDRAVIE

Jedenie a pitie čokoľvek kedykoľvek vo veľkých množstvách bude vecou minulosti. Čoskoro zistíte, že stratiť váhu je ťažšie a ťažšie a že vaše pivné bruško sa môže začať ukazovať svetu. Popritom si budete chcieť dávať pozor na zdravie, aby ste nezostarli prirýchlo. Preto by ste mali myslieť na to, ako si uchovať zdravie. Určite nepodceňuje to, čo jete.

15.BYŤ PRIPRAVENÝ NA TO, ČO PRÍDE

A ako posledné, mali by ste byť schopný postaviť sa nepriazni osudu a vyrovnať sa s každodennými skúškami. Už tu nebude mama alebo otec aby vás podporili, a cesta bude ťažšia. Takže zachovajte pokoj a pripravte sa na dospelosť, aby vám stres neovládol život.

ZÁVER

30.narodeniny môžu byť strašidelné pre mnoho mužov, ale tiež to prinesie mnoho príležitostí. Budete mať život pod kontrolou a budete robiť múdrejšie rozhodnutia. Ak sú lekcie, ktoré majú muži vedieť pred tridsiatkou pre vás absolútnou samozrejmosťou, ste na správnej ceste. Uchopte sa tejto novej fázy života a užite si čo najviac. Dôverujte svojím talentom a naučte sa nové schopnosti. Zamilujte sa a užívajte si život. Je to jediná cesta ako byť pripravený na ďalší míľnik, keď príde.