5 SPÔSOBOV, AKO VYTRÉNOVAŤ SVOJU MYSEĽ NA ŠŤASTNÉ MYŠLIENKY

Je naozaj veľmi ľahké vidieť nedostatky alebo negatíva v akejkoľvek situácii, no potrebujete naozaj silnú myseľ, aby ste videli niečo pozitívne aj v negatívnych situáciách. Už od škôlky nám odporúčajú byť čo najviac šťastnými  pozitívnymi vo všetkých situáciách. Aj keď byť smutným, alebo nešťastným nie je vždy len zlé, niekedy to naša myseľ naozaj potrebuje, no je dôležité vedieť sa z tejto negativity po nejakom čase dostať.

Kto kedy povedal, že zostať pozitívnym je jednoduché? Nepotrebujete veľa negatívnych vplyvov, aby ste sa vo svojom každodennom živote cítili nešťastní. Už malé zmeny vašej rutiny môžu spôsobiť nepokoj alebo smútok. Môže sa stať, že vám ochorie pes, že si ráno nezacvičíte, pokazí sa vám práčka, stále ste neboli povýšení, nedosiahnete očakávané výsledky. Čokoľvek vám môže pokaziť náladu. Potrebujete veľkú silu a vôľu, aby ste si udržali radosť a pozitivitu v ťažkých časoch. Je to ale naozaj možné? Ako na to máte nahromadiť všetku potrebnú silu? Ponúkame vám 5 spôsobov, s pomocou ktorých to svoju myseľ môžete naučiť:

  1. Držte sa čo najďalej od negatívnych ľudí

Často sa stáva, že napriek tomu, že nemáte veľký dôvod byť smutní, k negatívnej nálade vás dostane vplyv večne negatívnych ľudí okolo vás. Ak ste obklopení takýmito ľuďmi, začnete sa podvedome zameriavať na negatíva vášho života. Preto je pre vašu mentálnu a emocionálnu pohodu dôležité, aby ste sa snažili od takýchto negatívnych ľudí držať čo najďalej.

  1. Buďte realistickí

Ak máte nereálne očakávania, máte tendenciu byť sklamaní omnoho častejšie, čo vám naozaj pridáva do života veľa negativity. Jeden zo spôsobov, ako naučiť svoju myseľ myslieť pozitívne, je byť realistický vo svojich očakávaniach – ohľadom života, priateľov, rodiny, kolegov a najdôležitejšie: ohľadom seba. Ak ste si pre seba stanovili nejaký cieľ – napríklad chudnutie, udržte si tento cieľ v reálnych hraniciach.

  1. Robte ostatných šťastnejšími

Niekedy, keď sa snažíme dostať cez nejakú stratu v našom živote, či už je to strata blízkeho alebo príležitosti na niečo, často nič nepomáha, nech sa snažíme akokoľvek. V takom prípade je najlepšou cestou pokúsiť sa priniesť šťastie iným. Robte veci, ktoré prinesú radosť ľuďom okolo vás. Trávte čas s rodinou, porozprávajte sa s opustenými v dome dôchodcov, rozžiarte úsmevom detské tváre. Nezáleží na tom, čo robíte, nič nepridá životu zmysel viac, než keď sú ostatní vďaka vám šťastní.

  1. Šťastie je vecou rozhodnutia

Iste ste sa už niekedy pozreli na nejakého človeka a zamysleli sa nad tým, ako je možné, že sa mu darí ostať pozitívnym bez ohľadu na okolnosti. Je to preto, lebo sa rozhodli takými byť. Je veľmi jednoduché viniť všetky druhy vonkajších síl za všetku negativitu vo vašom živote – osud, skúsenosti, ľudí, atď. Ale ste to len vy, kto môže rozhodnúť o tom ako veľmi necháte tieto faktory ovládať vaše šťastie. Pozitivita alebo negativita je vecou vášho osobného rozhodnutia. Keď sa rozhodnete byť šťastnými, zažijete rozdiel, ktorý to prinesie do vášho života.

  1. Šťastie je cesta

Keď si myslíte, že šťastie je destinácia je veľmi pravdepodobné, že zostanete negatívni a nešťastní. Pretože šťastie nie je cieľ. Šťastie je cesta, ktorou potrebujete prejsť. Zoberte každý deň taký, aký príde a naučte sa všímať si viac pozitíva a nesústreďovať sa na to, čo je zle. Nezabúdajte urobiť šťastie vašou prioritou. Aj keď sa môže zdať, že byť pozitívnym v každej situácii je skľučujúcou úlohou je to rozhodnutie, ktoré musíte prijať. Berte túto cestu pomalými krokmi a sústreďte sa na to, čo ste dokázali, nie na to čo ešte dokázať potrebujete.

Zdroj: successtory