6 tipov pre zdravší životný štýl

Mať zdravý životný štýl neznamená tráviť celé hodiny v posilke a jesť len šalátové listy bez chuti.

Ako hovorí Dr. Craig Nossel, vedúci Wellness at Discovery Vitality, „Trik na to, ako mať zdravší životný štýl je v tom, začať každý deň s novou malou zmenou, napríklad len chôdzou po schodoch namiesto výťahu, dať si navyše jedno jabĺčko a pohár vody. “

I LIKE TO MOVE IT, MOVE IT

Robte presne to, čo robí kráľ Julian – hýbte sa, hýbte sa každý deň, nielen raz ale vždy keď máte príležitosť. Je skvelé cvičiť a mať série cvičení, ktoré si odcvičíte a máte pokoj, ale to nie je dosť. A ešte k tomu, čo ak na to nemáte vôbec čas?

Práve preto, využite každú chvíľu a vytvorte si príležitosť, kedy sa môžete aspoň trošku  rozhýbať.

Namiesto e-mailu, či telefonovania sa prejdite ku stolu vášho kolegu

Parkujte čo najďalej od budovy a prejdite sa

Chodievajte po schodoch

Vezmite na prechádzku deti, kamarátov, psa alebo sa choďte bicyklovať

NEKONEČNÉ SEDENIE

Takmer počas celého nášho života len sedíme – za stolom v kancelárií, za telkou či počítačom, na stretnutiách alebo za telefónom.

Najnovšie výskumy ukázali, že sedenie môže byť potencionálne riziko pre naše zdravie. Tak teda neváhajte vstať a prejsť sa aspoň na päť minút vždy keď vám to napadne.

JEDZTE ZDRAVŠIE

Pokiaľ ide o zdravú výživu, tak dokážete nájsť ohromujúci rad kníh o diétach a ďalšiu kopu informácií na internete.

Napriek tomu, že výskumy stále pokračujú a rozvíjajú sa nové teórie o zdravej výžive. Všetci sa zhodneme na tom, že naša strava obsahuje príliš veľký obsah cukru a tiež porcie, ktoré jeme sú veľké, napraskame sa a potom sa nevládzeme ani len pohnúť.

Ako hovoria odborníci najdôležitejšie je vynechať cukor.

SKRESAJTE SI Z PORCIÍ

Za posledných 30 rokov množstvo jedla na tanieri výrazne vzrástlo. Nebojte sa nie ste sami, všetci si riadne naložíme na tanier. Dokonca polotovary sú balené vo väčšom množstve, v reštauráciach naberajú toľko, čo sa niekedy len ledva dá dojesť. A aby toho nebolo dosť, tak sa vyrábajú už aj väčšie chladničky, ktoré treba predsa nejako zaplniť.

Sú však jednoduché riešenia ako znížiť svoju porciu.

Naberajte si na menší tanier, bude vyzerať plnšie, vy budete spokojní a hlavne technicky budete jesť menej

Jedzte pravidelne a menej – každé štyri hodiny, aby ste nezačali pociťovať hlad, pretože potom je už ťažké zastaviť sa pred    prejedaním

ZAFARBITE SI TANIER

Vyberajte si kvalitu. Nekupujte polotovary či balenú stravu obsahuje veľa tuku, soli a málo živín. Aby ste sa uistili, že vaše telo príjma dostatok živín, vitamínov a minerálnych látok, vyberte si do jedálnička rôzne farby zo zeleniny či ovocia. Hneď vám bude viac chutiť.

ZVOĽTE SI ŽIVOT AKÝ CHCETE

Nie je nič tak škodlivé pre zdravý a dlhý život ako fajčenie. Nebezpečenstvo  fajčenia tabaku je tak významné, že je to najdôležitejší problém verejného zdravia vo svete.

Znižuje sa nielen životnosť vnútorných orgánov, ale tiež človek starne – poškodzovanie kože, spôsobuje vrásky, zvrásnenie okolo úst, žltnutie zubov a prstov. Takto by sme mohli ďalej pokračovať.

Hoci to chce odvahu prestať fajčiť stojí to za to. Niektoré z pozitívnych zmien sa dostavia rýchlo, zatiaľ čo iné pomalšie, no všetky budú len prínosom pre vaše zdravie a pohodu.

 

ZDROJ: Discovery Vitality