7 dôvodov, prečo by ste sa nikdy nemali vzdať svojho života

Život: jediná vec na svete, ktorá má skutočnú hodnotu. Preto nechápem, ako sa ho môžu niektorí ľudia tak jednoducho vzdať. Ľudia páchajú samovraždu každý deň, možno častejšie ako by ste si mysleli.

Strácanie vôle žiť je, bohužiaľ, bežné a nepostihuje to len ľudí sužovaných ťažkými životnými situáciami, ale tiež tých, ktorí majú v živote zdanlivo všetko, čo si len človek môže priať. Žiť šťastný život je v súčasnosti ťažké, ale musím povedať, že je vinou nikoho iného, ako nás.

Iste, život nám pravidelne hádže polená pod nohy, ale je len na vás či zaleziete späť do komory alebo sa im postavíte v ústrety. Život nikdy nemal byť úplne ľahký – nikdy nebude, pre nikoho z nás. Ale i napriek tomu môžete byť šťastnejší. Môžete mať lepší život. Je to dosiahnuteľné pre každého z nás.

Navyše, vzdať sa života je doslova jedna z najnelogickejších vecí, ktorú môže človek urobiť. Tu je sedem dôvodov prečo je to tak:

1. Máte len jeden život

Ak ste veriaci, dajte svoje náboženské presvedčenie na minútku bokom. Aká je šanca, že vaše náboženstvo je to pravé? Aká je pravdepodobnosť, že informácie, ktoré nám v oblasti vedy chýbajú, dokážu vaše presvedčenie – potvrdia, že existuje posmrtný život?

Nemám v úmysle rozpútať náboženskú debatu, ale bez ohľadu na to, v čo veríte, mali by ste prijať fakt, že sa môžete mýliť. Tento život môže byť ten jediný, ktorý kedy prežijete a preto s ním nehazardujte a nespoliehajte sa na to, čo príde po ňom. Tak ako (zatiaľ) nebolo preukázané, že existuje Boh, nepodarilo sa dokázať, že žiadny neexistuje.

2. Neexistuje problém bez riešenia


Problémy majú nepríjemnú vlastnosť nútiť nás cítiť sa bezradnými, uväznenými. Ale je to len ilúzia, stále existuje riešenie. Nájdenie toho správneho riešenia záleží na vás a na samotnom probléme. Možno to nebude riešenie, ktoré by ste čakali a často môže byť nepríjemné ale stále tam je.  Musíte si len sadnúť, obetovať čas a prísť na to, čo je potrebné urobiť preto, aby ste sa dostali tam, kam chcete. Lenivosť je len lacnou výhovorkou.

3. Pre ľudí, ktorí sú šikovní a nevzdávajú sa, je úspech neodvratný

Teoreticky je dosiahnutie úspechu veľmi jednoduché. Máte cieľ alebo miesto, ktoré chcete dosiahnuť. Máte cestu, ktorou to môžete dosiahnuť. Jediné, čo musíte robiť je ísť tou cestou, až kým nedosiahnete svoj cieľ. Samozrejme táto púť bude zahrňovať veľa skúšok, 180-stupňových obratov, slepých uličiek a zlyhaní.

Vec, na ktorú nemôžete zabudnúť je, že veci, ktoré na tejto ceste urobíte sú nevyhnutné preto, aby ste sa dostali tam kam chcete. Chyby sú tým bez čoho sa nedá uspieť, lebo len chyby sú pre nás tie správne lekcie. Buďte odhodlaní a učte za zo svojich chýb. Zotrvajte a nemôžete zlyhať.

4.Vždy sa nájde pomocná ruka


Viem, že sa môže zdať príťažlivé ísť v živote vlastnou cestou sám. Často to môže byť múdra voľba. Avšak, zaručene príde čas, keď budete potrebovať pomoc toho druhého, aby ste sa v živote posunuli na ďalšiu kapitolu.

Pri spoznávaní ľudí vás môžu niektorí jednotlivci milo prekvapiť a ponúknuť vám pomocnú ruku, ktorú práve potrebujete. Stačí len mať vôľu spoznávať ľudí. Vzájomne prospešné vzťahy sú to, čo zabezpečuje chod nášho sveta. Bez nich by bol ešte bezohľadnejším, než akým je teraz.

5. Život je boj, a preto má zmysel


Možno to znie divne ale zamyslite sa, aký by bol váš život, keby ste sa s ničím nemuseli popasovať, nikdy. Predstavte si, že všetko čo si želáte, vám spadne z neba pred nohy – pre nič v živote nemusíte tvrdo pracovať. Sen sa stane skutočnosťou, až kým si neuvedomíte, aký neuveriteľne nudný by tento život bol.

Ako ľudské bytosti potrebujeme výzvy. Potrebujeme pocit, že sme niečo dosiahli, a jediný spôsob ako to docieliť je bojom dosiahnuť svoj cieľ. Bez boja by život nestál za to žiť. Raz sa v živote ohliadnete späť a pousmejete sa nad prekážkami, ktoré ste zdolali alebo nezdolali. Usmejete sa preto, lebo tam stále budete stáť živý a každý boj, ktorý ste zdolali vás urobil silnejším.

6. Ste schopný mať úplnú kontrolu nad vašou realitou


Váš život je len taký, aký ho vy vnímate. Všetko, čo zažijete, čo urobíte, čo vidíte, čo dokážete, všetko  toto má zmysel len vtedy, ak tomu zmysel dáte vy sami.  V opačnom prípade je váš život len mihnutím v čase.

Čo je dôležitejšie je, že niektoré veci vo vašom živote môžete prijať ako úplne bezvýznamné a nehodné vašej pozornosti a času. Niekedy je ťažké uvážiť, čo stojí za vašu pozornosť a čo nie, ale tými správnymi rozhodnutiami môžete získať kontrolu nad svojím životom. Treba len získať prax.

7. Každý má svoj účel

Vo svete existuje účel pre každého z nás, čaká len na odhalenie. Tento účel nečaká tam vonku. Je vo vás. Potrebujete len čas na to, aby ste preskúmali samého seba a zistili, čo je pre vás v živote dôležité a čo vás napĺňa. Niekomu to môže trvať roky, ale ak sa nevzdáte a nájdete vo svete svoje miesto, ten čas sa vám zaručene vráti.

 

ZDROJ: ELITEDAILY