7 Finančných návykov úspešných podnikateľov

  1. Zostavte si svoju sieť a skvelé ponuky

Siete, siete, siete. Pravdepodobne ste oboznámení ale dnešný úspešný podnikateľ obchodné neustupuje . Používa siete. Cieľom je zabezpečiť budúce podnikanie. To je dôležité najmä pri formovaní obchodných vzťahov s partnermi, ktorí vám pomôžu rásť. Priaznivé partnerstvá môžu viesť k dlhodobej lojalite a udržateľnosti. Úspešní podnikatelia pochopili, že finančný úspech nie je krátkodobá záležitosť.

  1. Míňať málo, než budete míňať veľa

Zvlášť keď práve začínate, je potrebné dávať pozor, ako budete míňať  svoje peniaze. Kupujte len to , čo je absolútne nevyhnutné na podnikanie. Myslíte si že naozaj potrebujete nové kancelárske stoličky, alebo budú fungovať aj tie staré? Potrebujete  nový  počítač, alebo bude Váš dvoj ročný notebook stačiť? Úspešní podnikatelia nezačínajú tým, že kúpia luxusný tovar – začnú najnutnejším nákupom.

  1. Poznajte svoje záväzky

Úspešný podnikateľ vie čo môže a nemôže, mohol by byť žalovaný. Aj keď je to úžasné si myslieť, že všetko bude veľké po celú dobu , vaša firma sa chystá spustiť do problémov. To je v tomto bode,  je to absolútne nevyhnutné. Spencer Barclay, COO of BenefitGuard uvádza príklad: “Často prehliadaná zodpovednosť malého podniku je dôchodkový plán. Nájdete mnoho nedávnych súdnych procesoch kde je spoločnosť žalovaná od zamestnancov pre jednoduché nezvládnutie .. v mnohých prípadoch si spoločnosť myslí, že ich poskytovateľ je po celej krajine na riziku. “

  1. Peniaze

Každý podnikateľ vie, že je potrebné preniesť. Koniec koncov, nemôžete urobiť všetko. Ale úspešní podnikatelia sa pozerajú inak – hľadajú finančné delegácie. Ak máte problém, musíte spraviť nejaké kombinácie času a peňazí, aby zapadol. Čím viac sa budete venovať jednému, tým menej sa budete venovať  druhej strane. Úspešný podnikateľ pozerá na každý problém, a domnieva sa, ako cenný je ich čas je v porovnaní s nákladmi na vyriešenie problému. Mali by ste problém vyriešiť sami alebo to má väčší zmysel pýtať pomoc a míňať peniaze?

  1. Poučte sa z malých finančných rizík

Na trhu sa neustále mení. Mnoho úspešných podnikateľov našli spôsob, ako sa prispôsobiť. Skôr než uvádzaní výrobok privedie na trh budú sa vyvíjať testovacie projekty a finančné opatrenia, aby videli, ako vnímavý na trhu je. Tento proces slúži na dva účely. Po prvé, umožňuje podnikateľom otestovať trh, aby sa zistilo, či má záujem o nový produkt. Po druhé to chráni podnikateľa pred rizikom. Vzhľadom k tomu, finančná investícia je minimálna, v prípade, že investície zlyhá, nebude klesať podnikanie. Budete mať malé riziko a poučíte sa od toho. Bez ohľadu na to, ako skvelý nápad to je, musí byť finančne overený na trhu, aby stálo za to pokračovať.

  1. Buďte na trhu prvý

Existuje staré príslovie – trh sa nikdy nemýli. Každý úspešný podnikateľ sa potrebuje pozrieť na trhu a dať na trh svoje nápady. Bez ohľadu na to, ako skvelý nápad je, musí byť finančne overený na trhu, aby stálo za to pokračovať.

  1. Pochopiť dynamiku svojho cashflow (pohyb peňazí)

Podnikateľ a najpredávanejší autor Ed O’Keefe vysvetľuje: “Najdôležitejší kľúč k založeniu nového podniku je zmapovať svoju finančnú budúcnosť  a rast. Príliš veľa nových podnikateľov spadnú do pasce. Predmetom podnikania je rast a všetko sa zdá .. skvele. V teórii, podnikanie je úspech. To nie je dosť kladný peňažný tok pre udržanie prevádzky v krátkodobom horizonte. Pred spustením sa uistite, že môžete pokryť všetky svoje výdavky kým firma uvidí zisk. “

 

Zdroj:  http://www.businessinsider.com/7-financial-habits-of-successful-entrepreneurs-2016-8/#-3