7 spôsobov ako byť v práci produktívnejší a efektívnejší

Každý z nás by určite chcel zvýšiť svoju efektivitu zábavnou a kreatívnou cestou a je veľa spôsobov, ako to urobiť.  Ak sa chcete v produktivite posunúť na novú úroveň a vyťažiť z času stráveného na vašom pracovisku maximum, nasledujúce rady vám určite prídu vhod.

1. investujte do pohyblivého nábytku

Jedným z najzaujímavejších spôsobov ako zaistiť produktivitu na pracovisku je zvolenie si pohyblivého nábytku. Nie je to len cesta k zlepšeniu produktivity ale tiež ku podnieteniu tímovej práce, ktorá je pre chod úspešnej organizácie nevyhnutná.  Je to univerzálny spôsob ako prispôsobovať kancelárie konkrétnym situáciám, a tiež potrebám jednotlivých pracovníkov. Pohyblivým nábytkom a ďalšími kreatívnymi doplnkami premeníte svoju kanceláriu na miesto, kde sa každý cíti ako doma.

2. Presedlajte na moderné technológie

Ďalšia skvelá cesta ako vykonať prácu rýchlejšie a bez zbytočného strácania času je vymenenie zastaraného vybavenia za moderné a dômyselnejšie stroje. Špičkové vybavenie vám môže naozaj pomôcť učiniť prácu ľahšou a rýchlejšou. Napríklad dnešný tablet dokáže ďaleko viac ako starý počítač a práca s ním je omnoho pohodlnejšia.

3. Zostávajte motivovaný

Jednou z najbežnejších prekážok produktivity pri práci je jednoducho nedostatok motivácie a presvedčenia, že vaša práca má význam. Spôsob, akým sa môžete zbaviť straty motivácie je zozbieranie si príbehov o úspechu žijúcich legiend vášho oboru. Vždy, keď budete domotivovaný, pozrite sa na ne a pripomeňte si, že aj za ich úspechom sa skrývajú roky tvrdej práce a často aj pár zlyhaní.

4. Mente prostredie

Dnes je bežné, že sa človek proste nevie koncentrovať pri práci. Častou príčinou je nudná rutina. Skvelým riešením ako v tomto ohľade popohnať produktivitu je zmena prostredia. Mnohé organizácie už v súčasnosti dovolia svojim zamestnancom pár dní v týždni pracovať mimo ich pracoviska. Či už práca v pohodlí domova, vo vašej obľúbenej kaviarni alebo v prírode bude určite vítanou zmenou. Buďte kreatívny a skúste nájsť miesto, kde sa vám pracuje príjemne a nič vás nevyrušuje.

 5. Vyhnite sa predurčovaniu miest na sedenie

Vyhradené miesto na pracovisku len napomáha prehlbovaniu rutiny. Prečo zamestnancom jednoducho nedovoliť aby si sadli kam chcú? Je to jednoduchý a moderný spôsob, ako podporiť komunikáciu a vytváranie nových a lepších vzťahov a v konečnom dôsledku aj produktivitu pri práci.

6. Naberajte nové zručnosti

Ďalším dôvodom prečo sú ľudia v práci nedostatočne koncentrovaný je fakt, že sú často “pripútaný” k jednej dookola sa opakujúcej činnosti. Prečo im nedovoliť skúsiť niečo nové? Obohacovanie ich znalostí a zdokonaľovanie zručností na rôznych worshopoch lebo školeniach im umožní poradiť si s novými problémami a umožní im robiť ich súčasnú prácu efektívnejšie.

7. Buďte plný energie!

Stalo sa vám už, že ste jednoducho museli prerušiť svoju prácu kvôli tomu, že ste sa cítili úplne energeticky vyšťavený? Ak áno, tento nežiaduci jav môžete ľahko obmedziť praktizovaním rôznych cvičení a hier. Kolektívne fyzické rozcvičky, osvojovanie si rôznych relaxačných techník alebo mozgových cvičení vám pomôže zaostriť vašu myseľ a uvoľniť potrebnú energiu na vykonanie vašej práce.

Toto je sedem jednoduchých, ale veľmi efektívnych tipov, ktoré pomôžu zvýšiť produktivitu nie len vám, ale aj celému kolektívu. Nech si zvolíte ktorékoľvek z nich, určite zaznamenáte na vašom pracovisku významné a pozitívne zmeny.

ZDROJ: LIFESPAN