7 spôsobov, ako môžete viesť jednoduchý a šťastný život

Ak chcete mať plnohodnotný život, neznamená to, že musíte neustále na niečom pracovať.

Tu je ale sedem spôsobov, ako žiť jednoduchší život:

  1. Hodnoťte sami seba úprimne.

Sledujte, kam ide váš čas a vaše peniaze počas jedného týždňa. Predtým, než vykonáte akúkoľvek zmenu, musíte vykonať akúsi inventúru, aby ste vedeli, na čom ste. Po jednom týždni sledovania svojho kalendára a pohybov na účte by ste mali mať solídny prehľad o svojich prioritách.

  1. Určte si svoje priority.

Rozhodnite sa, čo je pre vás dôležité; bez ohľadu na to, koľko času alebo peňazí ste do toho doteraz investovali. Zoraďte si svoje doterajšie aktivita výdavky a urobte svedomité rozhodnutie o tom, ktoré uprednostníte. Váš čas je váš najvzácnejší zdroj, chráňte si ho múdro.

  1. Vyberte si svojich 5 ľudí.

Podľa motivačného rečníka Jima Rohna, vaša osobnosť sa dá vyjadriť ako zlúčenina piatich ľudí, s ktorými trávite najviac času. Zamyslite sa nad svojou rodinou, priateľmi a kolegami a spýtajte sa sami seba: „Kto boli dnes moji piati ľudia?“ Sú títo ľudia obrazom toho, akým by ste chceli byť? Ak nie, zmeňte to. Nedovoľte, aby vzťahy z pohodlnosti ukradli čas ozajstným vzťahom.

  1. Urobte „nie“ svojou predvolenou odpoveďou.

Žijeme vo svete, kde vládne slovko „áno“. Ak nás niekto požiada o láskavosť, naša typická odpoveď je áno. Otočte to ale a zmeňte svoje typické predvolené slovo na nie. Ak začnete odmietnutím, máte čas zvážiť, či na to máte čas a či to nezasahuje do vašich priorít a hodnôt.

  1. Varte viac.

Varenie prináša do vášho života jednoduchosť, pretože vás to núti byť doma a venovať niečomu pozornosť. Priznávam sa, nie som dobrá kuchárka. Plánovanie jedla, nakupovanie surovín a samotné varenie mi veľmi od ruky nejdú. Snažila som sa tomu vyhnúť najviac, ako je to ľudsky možné. Teraz sa ale učím užívať si varenie, pretože je akýmsi rozptýlením a voľným časom počas dňa.

  1. Naplánujte si hranice.

Aby ste si uľahčili život, musíte si začať určovať hranice. Hraničný čas je čas, ktorý vám dodá perspektívu, spokojnosť a odpočinok. Pozrite si seriál, prečítajte si knihu, choďte sa prejsť alebo si zdriemnite. V našom živote si vytvárame obrovské množstvo chaosu tým, že nedávame nášmu telu a mysli čas oddýchnuť si. Hraničný čas vám pomôže obnoviť energiu pre záväzky, ktorým sa chcete venovať.

  1. Oslavujte jednoduchosť.

Naše telá sú naprogramované na to, aby reagovali na isté podnety. Preto je veľmi náročné „preprogramovať“ sa, aby sme sa cítili dobre pri hraniciach, ktoré si určíme, a nie pri aktivite. Odmietnite perspektívu, ktorá hovorí, že je dôležité byť stále niečím zamestnaný. Namiesto toho oslavujte každé „nie“, každý hraničný čas, či úmyselné hľadanie jednoduchosti. Uznaním vášho úsilia a pokroku posilníte svoje správanie a nájdete vo svojom zjednodušenom živote spokojnosť.

Zdroj: https://www.entrepreneur.com/article/284139