7 tipov pre prvý úspešný biznis

Zamerať. Zamerať. Zamerať.

Veľa podnikatelia cítia potrebu skočiť na každú “príležitosť”. Príležitosti sú často vlci v rúchu baránka. Viac podnikov sa bude šíriť a obmedzí vašu efektivitu a produktivitu. Urobí jednu vec , nie 10 vecí.

Vedieť čo robíš. Urob to čo vieš.

Nezačínajte podnikanie jednoducho preto, že to vyzerá sexi, alebo sa tým môžeš pochváliť. Rob čo miluješ. Podniky postavené zo svojich silných stránok a talenty budú mať väčšiu šancu na úspech. Je dôležité nielen vytvoriť obchod je tiež dôležité, že ste spokojní a rastie to deň čo deň. Ak vaše srdce nie je v tom, nebudete úspešní.

Povedz to za 30 sekúnd alebo ju nehovor vôbec.

Z náhodného stretnutia s investorom, bude vždy pripravený na ihrisku svojho podnikania. Uviesť svoje poslanie, servis,  a cieľ jasne a výstižne. Menej je vždy viac. Vedieť, čo vieš a čo nepoznáš a nechceš spoznať. Nikto nevie všetko, takže sa nemusíte báť. Obklopte sa poradcami a mentormi, ktorí budú parazitovať, aby ste sa stali lepším vodcom a podnikateľom. Nájsť jedinca, s ktorým zdieľaš spoločné záujmy a vzájomné ciele.

Štart.

Zabudnite na efektné kancelárie, rýchle autá či účty. Vaša peňaženka je nevyhnutná pre vchod vašej firmy. Precvičiť a zdokonaliť  no byť skromný. Sledovať každý dolár a skontrolovať všetky náklady. Udržiavať nízku réžiu. Žiadne obchodné knihy alebo obchodný plán nemôže predpovedať budúcnosť aby si sa stal úspešným podnikateľom. Nie je tam žiadna taká vec ako perfektný plán. Neexistuje žiadna dokonalá cesta. Nikdy neskočiť priamo do nového podnikania bez premýšľania alebo plánovania. Najdôležitejšia vec, ktorú môžete urobiť, je učiť sa zo svojich chýb – a nikdy neurobiť rovnakú chybu dvakrát.

Nikto vám nedá peniaze.

Tam som to povedal. Nikto nebude investovať do vás. Ak potrebujete veľké sumy kapitálu začnite do svojho podniku. Nájsť miesto ako koncový bod. Utlmiť drahé plány a výdavky. Zjednodušiť myšlienku. Nájsť spôsob, ako dokázať svoj obchodný model s rozpočtom. Ak je úspešný, bude vaša šanca na získanie kapitálu od investorov lepšia.

Byť zdravý.

Nie, nie som tvoja matka. Avšak sľubujem, že vám bude oveľa produktívnejšie, keď budete mať lepšiu starostlivosť o seba. Podnikanie je životný štýl, nie profesia. Práca na hranici vyčerpania zničí vás, a tak budete menej produktívny. Nepomôžu výhovorky. Jesť správne, cvičiť a nájsť si čas pre seba.

Spadnúť do svojho B.S

Nehovorte ak môžete chodiť. Zapôsobiaca akcia nie je konverzácia. Podporiť svoje podnikanie s nadšením ale vkusne. Nepreháňaj to s vychvaľovaním. Stručne povedané, postav sa alebo buď ticho. Vedieť kedy to skončí. Na rozdiel od všeobecného presvedčenia, šikovný kapitán nemá ísť dole s loďou. Vedieť, kedy je čas odísť.  Ak váš nápad nebude mať úspech, premýšľajte o tom, čo sa pokazilo a nad chybami ktoré boli vykonané. Posúdiť, čo by ste urobil inak. Neúspech je neodvratný ale naozajstný podnikateľ bude mať prednosť pred nepriazňou osudu.

Zdroj:  https://www.entrepreneur.com/article/203254