Čo všetko stíhnuť pred tridsiatkou?

Ak si myslíte, že vám čas uteká pomedzi prsty a život ide rýchlejšie než si uvedomujete, neblúznite len ste objektívny.

Čas ide rýchlejšie a vy začínate schádzať z cesty. Predtým než stíhnete všetko, čo ste si naplánovali, sa zobudíte a zistíte, že je vám už tridsať. Pozriete sa spätne na svoj život a budete si želať mať znovu dvadsať. Keď život vyzeral jednoduchšie a mali ste menej, čo stratiť a veľa vám bolo prepáčené.

Svet je taký, aký si ho človek spraví. A tí, ktorí riskujú sú zvyčajne tí, ktorých život stojí zato.

Chápem, že teraz nie je čas pozerať sa späť. Nebudete mať stále toľko energie ako teraz a čas vás len vysmeje a ubezpečí, že on je tu ten víťaz.

Buďte sami sebou a prekročte svoje hranice strachu. Staňte sa konečne dobrodruhom, ktorého ste v sebe mali v detstve. Sľúbte si, že nasledujúce činnosti uskutočníte predtým, než vám bude tridsať. No, nezabúdajte lepšie neskoro ako nikdy!

• Cestujte sami

Ani ste skutočne nežili, pokiaľ ste necestovali sami do cudzej krajiny. Len keď cestujete sami nachádzate prekážky, ktoré musíte sami prekonať. Obklobuje vás strach a vy mu musíte čeliť a zbaviť sa ho. Jedine, keď sa odprostíte od všetkého okolo vás, od domu a pohodlného života, stratíte pocit cudzinca a adaptujete sa na pravého objavovateľa.

Nakoniec to zvládnete a zistíte, že ste oveľa silnejší než ste si mysleli, že život nie je niekedy taký jednoduchý, ale netreba ho brať ani príliš vážne.

• Choďte na večeru sám

Len jediný raz potrebujete  ísť do reštaurácie sám s knihou, aby ste presne vedeli, ako sa cíti človek, ktorý tam sedí sám so sebou – jednoducho spokojne. Ktovie, možno prídete na to, že to nie je až také smutné a deprimujúce, ako ste si stále mysleli.

• Spravte si z nepriateľov priateľov

Najlepší priatelia sú tí, ktorí sa zvyčajne na prvýkrát nenávideli. Tmavé stránky ľudí sú presne to, čo potrebujete vedieť o nich ako prvé, predtým ako ich spoznáte cez tie dobré.

Raz keď ich uvidíte ako nepriateľov, už sa naozaj nemáte kam obrátiť okrem priateľstva.

• Povedzte „NIE“ bez udania dôvodu

Dokázať povedať „nie“ je naozaj oslobodzujúci moment. Keď sa naučíte povedať toto zázračné slovíčko bez toho, aby ste sa niekomu ospravedlňovali alebo začali vymenúvať dlhý zoznam dôvodov (pretože vy nechcete a to je váš život), tak presne zažijete ten oslobodzujúci pocit, ktorý vás bude nasledovať po zvyšok života. Ľudia si síce pomyslia, že nemáte dobrú výhovorku, ale podstatné je, že vy viete, prečo to hovoríte.

• Stratiť sa bez teléfonu

Odísť do neznámej krajiny bez iPhonu je pre niekoho ako z odísť Coachelli bez drog. Nie je to ono a ešte k tomu viete, že sa budete musieť rozpraváť s rôznymi čudákmi. Zistite, aké to je byť nezávislým na svojom telefóne a to vám prinesie správny zmysel slobody. Možno, keď sa budete pýtať na cestu, narazíte na toho/ tú pravú. Ktovie.

• Choďte na rande s niekym, kto nie je váš typ

Je dôležité byť otvorený a spoznávať nových ľudí. Môžete si myslieť, že sa vám nepáčia niekoho okuliare, účes alebo meno, ale napriek tomu dajte ľuďom šancu.

Najhoršie, čo sa stane je, že strávite noc sledovaním „Game of Thrones“ a vstúpite do svojich tridsiatich rokov s vedomím, že poznáte viac ľudí a viete viac o randení na slepo.

• Vytvorte niečo, čo sa potom pokúsite predať

Na svete nie je snáď nič viac hodnotnejšie, ako vytváranie niečoho, čo bude trvať aj po vašej smrti. Dať svetu niečo, čo je jednoducho vaše, bez ohľadu na to, aké dôležité to je alebo ako dobre ste to urobili. Je to niečo, čo vám prinesie do vašej banálnej existencie útechu a radosť.

Predať niečo vlastné je skvelý pocit. No či už sa vám to predať podarí alebo nie, je dôležité nikdy nestratiť svoju schopnosť byť kreatívny.

• Dajte svoje peniaze na obed niekomu inému

Vzdať sa len tak 10 € je pre niekoho ťažké, ale dať ich niekomu inému je iná vec. V tom okamihu vašich 10 € stráca hodnotu penazí a získava poriadnu hodnotu vďačnosti. Ten pocit, vás naplní až do sýtosti. Dokonca aj keď to neurobíte už znova, ale skúste zažiť sebaobetovanie v prospech iného.

• Presťahujte sa do iného mesta

Každý by mal zažiť pocit byť niekde nováčikom. Dokonca ak je to len na 6 mesiacov, rok alebo semester. Vypadnite z mesta a objavte ďalšie. Spoznávajte ulice a nachádzajte nové kaviarne. Objavte skratky mesta a skryté výklenky v meste, ktoré teraz patria na chvíľu iba vám.

 

ZDROJ: ELITEDAILY