Kde iní vidia nepríjemnosti, druhý zas môže vidieť príležitosť

Donal Trump a Huawei_2

Každý problém má riešenie, z ktorého sa dá odraziť dopredu. Toto je jedno z mála pravidiel, ktoré platia za každých okolností. Dobrým príkladom je čínsky koncert spoločnosť Huawei, na ktorý bolo uvalených viacero sankcií zo strany americkej vlády. Tie spočívali hlavne v tom, že americké spoločnosti, vrátane tých, ktoré využívajú technológie Američanov dostali zákaz predávať služby a tovary čínskemu Huaweiu. Na prvý pohľad sa môže zdať, že sa jedná o bezvýchodiskovú situáciu. Opak je však pravdou.

Na veci sa treba pozerať aj z iného uhľa

Čo urobila spoločnosť Huawei? Na prvý je to bezvýchodisková situácia, z ktorej jej konkurencia ako Samsung, Xiaomi, Nokia a ďalší by mali vyťažiť maximum, ale opak je pravdou. Spoločnosť verejne vyhlásila, že vyvíja vlastný operačný systém HarmonyOS. Vypustila do obehu testovacie zostavenia a začala s aktívnym testovaním. Krátko na to vydala oficiálne vyjadrenie, že Huawei je pripravený v prípade obmedzenie využívania Androidu jednoducho presedlať na nový operačný systém.

Čo sa teda udialo?

Sankcie zo strany americkej vlády zaúčinkovali úplne inak. Namiesto toho, aby Huawei ustúpil americkej vláde, spoločnosť sa rozhodla nájsť alternatívne riešenie, o ktorom nie lenže píšu všetky média, ale samotní používatelia sú po ňom doslova hladní. Čerešničkou na torte je, hoci sankcie mali dopad na predaje smartfónov, tak neboli v globálnom meradle negatívne. Hoci v Európe a v iných regiónoch predaje o niečo poklesli, tak v domácej Číne sa predaje smartfónov tak zvýšili, že sa podarilo spoločnosti predať o 30% viac zariadení.

Čo z toho plynie?

Aj keď na prvý pohľad môže situácia vyzerať ako stratená, tak sa stačí pozrieť na problém z iného uhľu pohľadu, kedy zistíte, že riešenie Vám leží priamo pod nosom.

You May Also Like

NAUČTE SA PREZENTOVAŤ #1 Plánujte pre úspech

• Aj človek s najväčšou trémou si môže zlepšiť svoje prezentačné zručnosti. V skutočnosti je ...

Ako na správnu komunikáciu pri zavádzaní zmien?

 V rámci profesionálnej komunikácie si musíme uvedomiť jednu základnú vec – komunikácia sa riadi ...

7 krokov kreativity

Ako som už spomínal, kreativita nie je tajnou zbraňou niekoľkých vyvolených. Leonardo da Vinci ...