Ľudia, ktorí vás ťahajú ku dnu sú vašou príležitosťou

Ľudia, ktorí vás ťahajú dole sú práve tí, ktorí na vás tlačia, aby ste sa prestali už konečne pokúšať. Aj tak zlyháte a hovoria vám, aby ste robili niečo iné, kde budete mať istotu. Veď svet  nie je taký jednoduchý. A všetci sú len zlodeji. Nemáte šancu sa predsa presadiť.

Tak a teraz sa len sa pozrite na každého jedného z nich. Pozerajte sa na nich, ako na príležitosť pre vás. Sú to ľudia, ktorí vo svojom živote len stoja na jednom mieste alebo sa točia v špirále problémov, tak v tomto prípade si vybrali cestu, ktorá nie je správna. Dostali sa sem na základe svojich negatívnych skúseností z minulosti. Na život sú nahnevaní. Je pre nich ťažké sa pozerať na niekoho, kto má úspech. Pretože sa zasekli vo svojich vlastných zlyhaniach. Najhoršie, čo môže byť, je takúto situáciu prijať a nesnažiť sa ju zmeniť. Ľudia, ktorí takto žijú roky len veľmi ťažko a zriedka menia svoje postoje k životu. Presne takíto ľudia, vás ťahajú dole. Sú to ľudia okolo vás, vaši najbližší, rodina, partner, priatelia…

Nie sú zlí, len sa vás snažia chrániť na základe vlastných chýb. Ak to nevyšlo im, nevyjde to ani vám. Budú vám chcieť pristrihnúť krídla. Nedajte sa, bojujte, pretože ak viac na vás tlačia idete zrejme dobrým smerom, čím bližšie budete, tým viac vás budú chcieť dostať späť tam, kde sú oni. Možno sa tam cítia v bezpečí, bez rizika. No, predsa my taký život, ale nechceme. Buďte iný, robte veci inak.

 

A tá príležitosť?

Predstavte si, že držíte v rukách virgulu*. Čím bližšie ste k tomu, čo hľadáte, tým viac vám začne kmitať v ruke. A teraz si predstavte, že ľudia sú tá virgula, čím viac do vás vyrývajú, urážajú, hovoria vám, ako to nepôjde, tým ste bližšie k dosiahnutiu vášho ciela.

Pretože, ak vaša virgula nekmitá, robíte niečo zle. Ľudia sú zrejme s vami spokojní a tak ste pravdepodobne na dobrej ceste stať sa niekym, kto sú oni. Tak rýchlo hoďte spiatočku a ukážte im, čo sa vo vás naozaj skrýva.

*  palička, ktorú používajú prútkári pri skúmaní ťažko prístupných prostredí, napr. pri hľadaní vodných prameňov