Ministerstvo financií radí, čo robiť, ak vám neprišiel žreb do očkovacej lotérie

Slovákov pobláznila očkovacia lotéria, Byť zdravý je výhra. Ide o súťaž, ktorú organizuje MFSR s cieľom odmeniť zodpovedných ľudí a zároveň, aby motivovalo ľudí k očkovaniu proti ochoreniu COVID-19, aby sme čo najskôr dosiahli kolektívnu imunitu.

Zatiaľ, čo prvé nedeľné vysielanie bolo sprevádzané rôznymi neduhmi, tak MFSR sa poučilo a ďalšie kolá prebehli už bez väčších komplikácií. Na to, aby ste sa však mohli zapojiť do lotérie, tak je potrebné byť zaregistrovaný na stránke byťzdravýjevýhra.sk. Samotný proces registrácie trvá niekoľko desiatok sekúnd, avšak overenie údajov, môže trvať aj do dvoch týždňov. Mnoho používateľov však hlási, že ani po 2-týždňovom intervale, im nedošli žreby.

Čo robiť, keď vám nedošli žreby?

MFSR prostredníctvom sociálnej siete zdieľalo na sociálnej sieti Facebook status, v ktorom odporúča, ak ste neobdŕžali svoje žreby, aby ste kontaktovali infolinku ministerstva na čísle 048/4317222. Rovnako MFSR odporúča využiť kontaktné formuláre na stránke Finančnej správy.

„Súťažiacemu, ktorý správne vyplní všetky údaje, príde po overení SMS a zároveň aj e-mail. Ak ale takejto osobe príde len e-mail alebo iba SMS, je pravdepodobné, že sa pri vypĺňaní druhého údaju pomýlil. Takýto súťažiaci by mal následne kontaktovať našu infolinku na čísle 048/4317222, kde mu naši pracovníci údaje manuálne zmenia či doplnia, alebo prostredníctvom formulára na uvedenom odkaze: financnasprava.sk…“ píše MFSR.

Ako zistiť, či ste medzi výhercami?

V prípade, ak vám prišli žreby, tak potom súťažíte o atraktívne ceny od 100 do 100-tisíc €, prípadne viac. Na to, aby ste však vyhrali výhry nad 100-tisíc, prípadne viac, tak musíte sledovať nedeľné vysielanie relácie Byť zdravý je výhra, kde musíte odpovedať na otázku moderátora v živom vysielaní. V prípade nižších denných výhier, 100€ až 10-tisíc €, je potrebné sledovať stránky MFSR. Prostredníctvom tejto stránky, sa môžete pozrieť na to, ako môžete zistiť, či ste medzi výhercami lotérie Byť zdravý je výhra.