Príbeh #4 Helena Kellerová

• Príbeh Heleny Kellerovej je príbehom normálneho dieťaťa, ale len do jej 18-tich mesiacov, kedy bola následkom nehody uvrhnutá do tmy slepoty a hluchoty. Napriek tomu, že ani zrak ani sluch naspäť už nezískala, z černoty beznádeje sa vďaka svojej nesmiernej odvahe a odhodlania vrátila do sveta, ktorý v roku a pol opustila. Najdôležitejším okamihom bol pre Helenu Kellerovú deň, keď do jej života vstúpila  dvadsať ročná Angličanka Anna Sullivanová, učiteľka slepých detí.

Anna neopustila Helenu až do svojej smrti. Helena Kellerová napísala dvanásť kníh a inšpirovala behom svojich prednášok stotisíc ľudí, ktorí to v živote už chceli vzdať. Na pohrebe Heleny Kellerovej, vo svojom prejave senátor Lister Hill povedal:  „Zomrela žena, ktorá svetu ukázala, že pre odvahu a vieru neexistujú žiadne hranice.“

Behom jednej zo svojich prednášok Helena Kellerová jednoducho povedala: „Nemôžem všetko, ale čo môžem neodmietnem.“

Helena Kellerová je príkladom človeka, ktorý rozhodne mal dôvod získať plný invalidný dôchodok a nariekať nad svojim osudom. Miesto nariekania sa táto žena rozhodla svoj život zažiť, nie iba  prežiť.  A to nielen v uspokojovaní svojich vlastných túžob a potrieb, ale v podpore tých, ktorí tápu, trpia a nevedia kadiaľ kam.

Jej výzvu: „Nemôžem všetko, ale čo môžem neodmietnem,“ môže použiť každý z nás ako osobnú výzvu alebo výzvu pre tých, ktorých potrebujeme motivovať.

 

 ZDROJ: 101 PRÍBEHOV A METAFOR Z MANAŽÉRSKEJ PRAXE