Príbeh úspechu Justina Biebera

Skutočný príbeh detského úspechu. Justin Bieber sa ukázal vďaka narastajúcej sláve na Youtube a stal sa jednou s najväčších hudobných hviezd. Je jedným z najúspešnejších hudobníkov; svoj prvý album vydal už keď mal 15 rokov a jeho koncertné tour, ktoré absolvoval už v priebehu puberty, lámal rekordy.

Detstvo

Narodil sa v Londýne, v štáte Ontario, 1. marca 1994. Mal relatívne normálne detstvo. Jeho rodičia sa nikdy nezosobášili, no napriek tomu sa snažili byť blízko pri sebe, aby svojmu dieťaťu obaja rovnomerne pomohli na ceste k dobrému životu. Jeho mama Mallette tvrdí, že podnikali seriózne kroky, aby čo najviac pomohli Justinovi splniť si sen hviezdneho speváka.

Skorý život

Ako malé dieťa sa Justin sám naučil, ako hrať na klavír a na gitaru, takisto sa veľmi rýchlo zdokonalil v hre na bicie. Jeho matka si všimla jeho hudobné zručnosti a podporovala ho v zapájaní sa do rôznych lokálnych speváckych súťaží. Keď mal 12 rokov, podarilo sa mu získať druhé miesto v speváckej súťaži pre teenagerov v Stratforde. Od tohto momentu jeho mama začala nahrávať Bieberove vystúpenia a pridávať ich na, vtedy ešte novú, webovú stránku Youtube. Pridávala nielen videá zo súťaží, ktoré Justin absolvoval, ale zachytávala svojho syna aj keď si len tak spieval doma. Vďaka tomu Justinovi rýchlo narástol počet fanúšikov, ktorý až kultovo obdivovali jeho spevácke schopnosti.

Kariéra

Jedným z najvýznamnejších faktorov, ktoré sa zaslúžili o nesmierny hudobný úspech Justina Biebera, bol Scooter Braun. Scooter Braun je manažér, ktorý je známy napríklad vďaka svojej spolupráci s Usherom. Tento známy producent a manažér prechádzal Youtubom a hľadal hudobné vystúpenia neznámych umelcov, keď narazil na jedno z Bieberových videí. Agent talentov si všimol Justinove obrovské schopnosti a talent na vystupovanie, a videl ho ako potenciálnu spevácku hviezdu. Kontaktoval Justinovu matku a požiadal o stretnutie v Atlante, kde by prediskutovali nahrávaciu zmluvu. Bieberova matka prvotne zaváhala, keďže sa jej nepáčila Braunova silná židovská viera. Neskôr ale súhlasila a s producentom sa stretli. Braun zoznámil Justina a jeho matku s Usherom, ktorý bol jeho obchodným partnerom. Zároveň na tomto stretnutí bola podpísaná zmluva o Bieberovom vstupe do novej RBMG mediálnej spoločnosti. Justin mal vtedy len 13 rokov. Bieberov prvý album sa volal „My World“, a bol vydaný pod Braunovou značkou, keď mal Justin 15 rokov. Hoci teraz je Justin Bieber známy ako jeden z najväčších svetových hudobníkov, jeho počiatočné piesne neboli nejako výnimočne populárne. Jeho prvá pieseň „One Time“, bola na dvanástom mieste v kanadskom rebríčku Hot 100 a nedostala sa ani do americkej Top 10. Až pri svojej druhej piesni s názvom „One Less Lonely Girl“ našiel spevák slávu, o ktorej sníval. „One Less Lonely Girl“ bola obrovským úspechom, dostala sa do rebríčka Billboard Hot 100 a získala si Zlatý status v USA. Bieber úspech tejto piesne ešte zvýšil svojim druhým albumom „My World 2.0“, ktorý vydal v roku 2010. Ak „My World“ bolo predjedlo Justinovej slávy, tak „My World 2.0“ bol hlavným chodom, ktorý dal mladej hviezde celosvetový úspech. Vydaný bol v januári roku 2010 a hneď ovládol kanadské aj americké rebríčky vďaka úspechu skladby „Baby“.  „Baby“ bola Bieberova najúspešnejšia pieseň. Umiestnila sa na piatom mieste rebríčku Bibllboard Hot 100 len za dva týždne. Justinov tretí štúdiový album bol vydaný v roku 2011. Volá sa „Believe“ a pokračoval v Justinovom úspechu vďaka piesňam ako „Boyfriend“ a vďaka spolupráci s množstvom popredných umelcov, ako napríklad s Maxom Martinom. Bieber tiež hral v muzikálovom filme „Never Say Never“, ktorý zarobil po celom svete viac než 30 miliónov dolárov.

Príbeh úspechu

Dnes je Justin Bieber jednou zo svetovo najznámejších hviezd a svojou hudbou oslovuje nielen teenagerov. Jeho úspech ho podľa slov jeho blízkych veľmi nezmenil, napriek tomu, že prišiel v tak skorom veku. Ostal zameraný na to, čo mu ide najlepšie: písanie, spievanie a vystupovanie. Jeho príbeh úspechu je jedným z tých, ktoré sú možné výlučne v tejto dobe, vďaka internetu a sociálnym komunitám ako Youtube, ktoré umožňujú zdieľanie talentov po celom svete. Bieber bol nájdený na Youtube, propagovaný cez internet, predávaný cez internet, rovnako ako on sám využíva internet ako neuveriteľne mocný nástroj na komunikáciu so svojimi fanúšikmi. Okrem toho bol Bieberov úspech čiastočne nečakaný. Jedným z dôvodov spolupráce medzi Usherom a Bieberom na Justinovej kariére bol fakt, že aj Usher podpísal zmluvu na nahrávanie v mladom veku. Justin aj jeho mentor Usher nedokázali očakávať tak veľký úspech v tak krátkom období väčšinou len prostredníctvom online sveta. Či ste fanúšikom alebo kritikom, je veľmi ťažké poprieť Justinov obrovský úspech. Je dospievajúcou hviezdou, jedným zo svetovo najznámejších umelcov, s obrovským množstvom fanúšikov, ktorý milujú jeho aj jeho prácu. Je až neuveriteľné, že celá táto masívna miera úspešnosti začala niekoľkými videami mladého, talentovaného chlapca.

Zdroj: succeswww.story