Príbeh úspechu Richarda Bransona

Skorý život

Richard Branson, legenda v biznise za rozsiahlou skupinou spoločností Virgin, nepotrebuje byť predstavovaný. Či už ako jeden z najúspešnejších obchodných magnátov na svete, alebo humanitár, alebo motivačný rečník, každý kúsok života Richarda Bransona je veľkolepý a inšpirujúci.

Na muža, ktorý dosiahol tak veľa ako on, Branson nemal bezproblémové detstvo. Trpel dyslexiou a bol odpísaný ako podpriemerný počas štúdia. Niektorí učitelia v ňom však videli skrytý talent. Jeho riaditeľ často hovorieval, že Richard buď skončí vo väzení, alebo ako multimilionár. A Branson, muž, ktorý veril v „premenu svojich strachov na silu“ sa stal tým druhým.

Prvý krok k biznisu spravil keď založil „The Student magazine“ (Študentský časopis), z ktorého bol veľký úspech kvôli zaujímavým príbehom a rozhovorom, ktoré robil. Jeho druhý pokus v biznise bolo predávanie nahrávok za nižšiu cenu v porovnaní so všetkými veľkými značkami. Tento pokus bol rovnako úspešný. A presne po ňom v roku 1972 založil Richard „Virgin records“, prvú spoločnosť v rozsiahlej ríši Virgin, ktorá dnes velí obchodu.

Kariéra

O desať úspešných rokov neskôr v roku 1984 založil Richard svoju najväčšiu a najúspešnejšiu obchodnú spoločnosť, Virgin Atlantic Airways. Pomaly obsadila svet ako Virgin Express vo zvyšku Európy, ako Virgin America v USA, a ako Virgin Nigeria v Nigérii, okrem niekoľkých ďalších zlúčení. Ale ríša Virgin sa nezastavila pri letectve. Nasledovali vlaky Virgin a potom známa Virgin Galactic, spoločnosť pre vesmírnu turistiku, ktorá dokázala Bransonove tvrdenie, že si vždy kladie vysoké a nedosiahnuteľné výzvy. „Nebuďte zahanbení svojimi zlyhaniami, poučte sa z nich a začnite znovu.“ -Richard Branson. Je celý ďalší oddiel produktov, ktoré obsadil skupinou Virgin. Palivá Virgin, vodka Virgin, mobily Virgin, komiksy Virgin, médiá Virgin, zdravotná poisťovňa Virgin, peniaze Virgin a mnoho ďalších spoločností Virgin boli všetky založené ním. Nepreháňali by sme, ak by sme ho nazvali jedným z najväčších obchodných barónov 20. a 21. storočia. Richard Branson nebol len ďalší typický veľkokapitalista, ktorý sa snaží zarobiť. Zaujímal ho svet a jeho dobro. Virgin Unite je nezárobková spoločnosť, s pomocou ktorej veľmi pomohol množstvu charít.

Ocenenia

Niet divu, že mu bolo udelených niekoľko vzácnych cien. Medzi nimi aj Cena Tonyho Jannusa, Nemecká cena médií, Cena ISTA a niekoľko ďalších úctivých doktorátov. Je ťažké uveriť že niekto toho dokáže tak veľa v jednom živote, ale Richard Branson vždy vyzýva svojich nasledovníkov, aby „snívali o veľkom a splnili to“.

https://successstory.com/people/richard-charles-nicholas-branson