Príbeh úspechu Richarda Bransona

Príbeh úspechu Richarda Bransona

Skorý život

Richard Branson, legenda v biznise za rozsiahlou skupinou spoločností Virgin, nepotrebuje byť predstavovaný. Či už ako jeden z najúspešnejších obchodných magnátov na svete, alebo humanitár, alebo motivačný rečník, každý kúsok života Richarda Bransona je veľkolepý a inšpirujúci.

Na muža, ktorý dosiahol tak veľa ako on, Branson nemal bezproblémové detstvo. Trpel dyslexiou a bol odpísaný ako podpriemerný počas štúdia. Niektorí učitelia v ňom však videli skrytý talent. Jeho riaditeľ často hovorieval, že Richard buď skončí vo väzení, alebo ako multimilionár. A Branson, muž, ktorý veril v „premenu svojich strachov na silu“ sa stal tým druhým.

Prvý krok k biznisu spravil keď založil „The Student magazine“ (Študentský časopis), z ktorého bol veľký úspech kvôli zaujímavým príbehom a rozhovorom, ktoré robil. Jeho druhý pokus v biznise bolo predávanie nahrávok za nižšiu cenu v porovnaní so všetkými veľkými značkami. Tento pokus bol rovnako úspešný. A presne po ňom v roku 1972 založil Richard „Virgin records“, prvú spoločnosť v rozsiahlej ríši Virgin, ktorá dnes velí obchodu.

Kariéra

O desať úspešných rokov neskôr v roku 1984 založil Richard svoju najväčšiu a najúspešnejšiu obchodnú spoločnosť, Virgin Atlantic Airways. Pomaly obsadila svet ako Virgin Express vo zvyšku Európy, ako Virgin America v USA, a ako Virgin Nigeria v Nigérii, okrem niekoľkých ďalších zlúčení. Ale ríša Virgin sa nezastavila pri letectve. Nasledovali vlaky Virgin a potom známa Virgin Galactic, spoločnosť pre vesmírnu turistiku, ktorá dokázala Bransonove tvrdenie, že si vždy kladie vysoké a nedosiahnuteľné výzvy. „Nebuďte zahanbení svojimi zlyhaniami, poučte sa z nich a začnite znovu.“ -Richard Branson. Je celý ďalší oddiel produktov, ktoré obsadil skupinou Virgin. Palivá Virgin, vodka Virgin, mobily Virgin, komiksy Virgin, médiá Virgin, zdravotná poisťovňa Virgin, peniaze Virgin a mnoho ďalších spoločností Virgin boli všetky založené ním. Nepreháňali by sme, ak by sme ho nazvali jedným z najväčších obchodných barónov 20. a 21. storočia. Richard Branson nebol len ďalší typický veľkokapitalista, ktorý sa snaží zarobiť. Zaujímal ho svet a jeho dobro. Virgin Unite je nezárobková spoločnosť, s pomocou ktorej veľmi pomohol množstvu charít.

Ocenenia

Niet divu, že mu bolo udelených niekoľko vzácnych cien. Medzi nimi aj Cena Tonyho Jannusa, Nemecká cena médií, Cena ISTA a niekoľko ďalších úctivých doktorátov. Je ťažké uveriť že niekto toho dokáže tak veľa v jednom živote, ale Richard Branson vždy vyzýva svojich nasledovníkov, aby „snívali o veľkom a splnili to“.

https://successstory.com/people/richard-charles-nicholas-branson

Tags:

You May Also Like

Príbeh VERSACE-ho

Príbeh VERSACE-ho

Gianni Versace S.p.A (známa ako Versace), bola založená v roku 1978 Giannim Versacem. Táto talianska ...

NAUČTE SA PREZENTOVAŤ #1 Plánujte pre úspech

NAUČTE SA PREZENTOVAŤ #3 Urobte viac než je treba

1. Získajte odozvu Nemôžete iba odísť zo scény alebo z prednej časti miestnosti so ...

10 zlozvykov, ktoré by ste mali odstrániť zo svojho života

10 zlozvykov, ktoré by ste mali odstrániť zo svojho života

Keď sa zameriame na našu produktivitu, sú to maličkosti, ktoré robia zásadné rozdiely. Prestaňte ...