Príbeh VERSACE-ho

Gianni Versace S.p.A (známa ako Versace), bola založená v roku 1978 Giannim Versacem. Táto talianska spoločnosť ponúka tovar, ktorý je moderný, trendový a módny. Vyrába luxusné oblečenie a doplnky, vyrobené v Taliansku, pre mužov aj pre ženy. Logo Versace je rovnako zaujímavé, keďže znázorňuje hlavu gréckej mytologickej postavy Medúzy.

História

Gianni Versace bol mimoriadne nadaný a talentovaný človek, ktorý zvládal všetko, od navrhovania až po manažment maloobchodov. Do designu sa pustil v roku 1972, kedy navrhol kolekcie pre Callaghan, Genny a Complice. Jeho práca bola však natoľko uznávaná, že sa rozhodol založiť svoju nezávislú spoločnosť v roku 1978, ktorú nazval „Gianni Versace Donna“. Ako prvé ponúkal na predaj svoje návrhy oblečenia, no v roku 1982 predstavil aj svoje šperky, doplnky a bytové doplnky. So zvyšujúcim sa dopytom a popularitou vytvorila jeho sestra Donatella Versace v roku 1993 „Young Versace“ a „Versus“. Značka sa preslávila po celom svete hlavne vďaka „Čiernym Versace šatám pre Elizabeth Hurley.“ Popularita Versace siahala až k nebesiam. Versace navrhoval oblečenie pre množstvo slávnych osobností, ako napríklad princezná z Walesu, Monacká princezná Caroline, Jennifer Lopez, Michael Jackson, Elton John, Bruce Springsteen a mnohí ďalší. Preto bol často označovaný ako „Rock´n´Roll“ návrhár. Po vražde Gianniho v roku 1997 bola jeho vysnívaná spoločnosť prevzatá jeho sestrou Donatellou, ktorá začala vykonávať aj úlohu návrhárky v tejto spoločnosti. Tieto okolnosti však vôbec neznížili lesk tejto značke. V roku 2002 si Versace znova získala obrovskú celosvetovú pozornosť, keď navrhli „zelené Versace šaty“, ktoré si Jennifer Lopez obliekla na 42. odovzdávanie Grammy Awards. Až do roku 1991 nemal Versace otvorený žiaden butik mimo Talianska. Prvý butik za hranicami Talianska bol otvorený v Škótsku, v meste Glasgow.

Partnerstvá a spolupráca

Versace sa v roku 2006 spojila so spoločnosťou Automobili Lamborghini a vytvorili spolu Lamborghini Murciélago LP640 VERSACE. Na tomto automobile Versace navrhla celý interiér, ktorý bol prevažne z bieleho saténu a na sedadlách bolo vyšité logo Versace. Dostupných bolo len 10 kusov tohto automobilu, ktorý bol celý zladený v čierno-bielej kombinácii. V roku 2008 sa Versace spojila s AgustaWestland a vytvorili luxusnú helikoptéru AgustaWestland AW109 Grand Versace VIP. V tomto projekte navrhla spoločnosť Versace kožený interiér helikoptéry, ako aj jej vonkajší dizajn. Tieto partnerstvá boli pre Versace naozaj výnosné, preto sa v roku 2015 zasa spojili so svetoznámou značkou. Tentokrát to bolo H&M a spoločne vytvorili novú kolekciu oblečenia, ktoré sa predávalo v H&M. V roku 2015 utvoril Versace ďalšie dve spolupráce: jednu s tanečníkom Lil Buckom, v ktorej vytvorili nový rad tenisiek. Druhá spolupráca bola s čínskou firmou Mind Group. Talianska a čínska spoločnosť prekvapili s luxusnými rezidenčnými vežami, ktoré nazvali „Rezidencie Versace“. Hlavným cieľom týchto rezidenčných veží bolo skĺbiť prvky najvyššieho luxusu od Versace a typickú čínsku kultúru.

Hotely Versace – Palazzo Versace

V roku 1997 bol Versace oslovený firmou Sunland Group ohľadom postavenia hotelov značky Versace. Prvý Palazzo Versace bol postavený na austrálskom Zlatom pobreží 15. septembra 2000. Druhý Palazzo sa objavil v Dubai na Perzskom pobreží a výstavba tretieho Palazzo prebieha v Macau.

Záver

Versace mení svoje trendy podľa meniacej sa technológie. Dnes už má aj internetový obchod ikonického sveta Versace, kde si ľudia môžu kúpiť exkluzívne oblečenie, obuv a doplnky, či už pre mužov, alebo aj pre ženy. Takisto organizuje módne prehliadky, na ktorých oznamujú príchod nových módnych trendov. Domáca kolekcia Versace je naozaj unikátna. Používajú živé farby, ktoré vyžarujú štýl.

Zdroj: successtory