Reč tela – 3 základné triky ktoré vybudujú vašu silu a kompetenciu

Experti pre komunikáciu a reč tela sa podelili o pár jednoduchých tipov vďaka ktorým budete vyzerať kompetentnejší a presvedčivejší.

Či už ste na začiatku svojej kariéry alebo už dlhšie sedíte na mieste šéfa, manažéra, je dôležité, aby ste pôsobili  sebavedomo pred svojimi zamestnancami alebo kolegami.

Tu naozaj neexistujú žiadne rýchle riešenia, pokiaľ ide o skutočnosť byť dobrým šéfom. Úplne na začiatok, stačí s ľuďmi zaobchádzať a robiť svoju prácu najlepšie v rámci svojich schopností.

Avšak existuje pár trikov, ktoré Vám pomôžu objaviť vašu silu a posunú Vás k oveľa silnejšiemu a kompetentnejšiemu pôsobeniu na ľudí.

 

1.Narovnajte svoj postoj
Ak sedíte vzpriamene budete nielen vyzerať lepšie ale týmto spôsobom zvýšite vašu dôveru a kompetencie.

Ako uverejnila televízia WGN TV v roku 2016 bola spravená štúdia Nortwestern Univerity, ktorá zistila že váš postoj / pozícia je priamo prepojená s vašou náladou. Účastníci sa jednoznačne zhodli po experimente, že so zlepšením držania tela pri sedení alebo chôdzi sa zlepšila ich nálada a reakcie okolia.

2.Udržujte očný kontakt

O ľuďoch sa čo-to dozvieme, keď si všimneme, ako nadväzujú očný kontakt s inými. Očný kontakt je veľmi dôležitou súčasťou komunikácie. Ak chcete aby ste boli vnímaný ako kompetentný a nadradený, pozerajte sa ľudom uprene do očí, pripadne na miesto nad očami. Samozrejme tento pohľad nesiľte, pretože na druhej strane môže tento pohľad pôsobiť agresívne.

Ak s niekym jednáte za pracovným stolom dbajte o to aby medzi vami neboli žiadne prekážky ako napríklad: odkladače na papiere alebo monitor a pod.

3. Ruky s gestom striežka

Ruky sú našim najobratnejším nástrojom, ktorý dennodenne používame. Preto by sme si mali dávať pozor na to čo s nimi robíme a aké gestá používame.

Strieška je pozitívny signál. Ak chcete dať najavo, že ste sebavedomý a máte odpoveď na všetko tak je pre vás vhodná. Sú dva tipy striešky. Prvá variácia je keď je strieška vztýčená, niekedy to vyzerá akoby ste modlili – božská autorita. Druhú variantu je vidieť viac na strane poslucháča a to keď je sklopená na nohách. Ale pozor, pretože vztýčená strieška so zaklonenou hlavou je znakom arogancie a namyslenosti. Je dôležité vidieť celý kontext striešky.

strieska

 

You May Also Like

8 chýb reči tela, ktorým by sa mal vyhýbať každý

• Správna reč tela dokáže viac, než len zlepšiť naše komunikačné schopnosti. Vďaka nej ...

Ak ste obchodník, je lepšie byť korytnačka ako zajac

Predajcovia sú často vnímaní ako chamtiví, neetickí, bezohľadní jedinci, ktorí sú rozhodnutí predať za ...

Čo prezrádzajú čmáranice na okraji papiera?

Na veľkých konferenciách sa pochopiteľne po konci každého zasadania vyprázdnia koše na papier. Odkladajú ...