Úvod do Neuro Lingvistického Programovania

NLP

V dnešnej dobe je nemožné naraziť na stránky, ktoré sa zaoberajú osobným rozvojom bez toho aby nespomínali NLP, teda Neuro – lingvistické programovanie. Niekde ho chvália ako efektívny nástroj komunikácie a inde ho zatracujú ako neetický nástroj na ovplyvňovanie druhých ľudí.

Ja som NLP objavil pred viac ako piatimi rokmi, dokonca to bol prvý materiál o osobnom rozvoji ktorý som kedy prečítal. Čo som sa dozvedel, ma veľmi zaujalo a dalo by sa povedať že mi to zmenilo život.

No informácií o jednotlivých technikách na blogoch je dosť málo a sú neprehľadne roztrúsené po internete, na druhej strane, knihy sú písané často až príliš odborne, teoreticky a tak sa môže stať, že bežný čitateľ nebude mať z knihy až taký osoh.

Preto som sa rozhodol, že natočím sériu videí o tom, čo pre mňa znamená skratka NLP a čím všetkým môj život ovplyvnila a obohatila. No upozorňujem, že nie som ani odborník, ani certifikovaný kouč, ale len obyčajný chalan, ktorého to zaujíma a reálne to používa v živote.

V prvom videu ti vysvetlím, čo magická skratka NLP znamená a to, že keď niečo znie zložito, vôbec to tak nemusí byť.

 

NLP pristupuje ku všetkému analyticky a používa pri tom jednoduchú schému, ktorá pomôže aj tebe, aby si dosahoval čo najlepšie výsledky s čo najmenším úsilím.

 

To, že je skvelé mať správne stanovené ciele, ti povie každý, no málokto ti povie ako ich správne definovať, aby si ich dosiahol. V tomto videu ti vysvetlím všetky aspekty ktoré potrebuješ, aby si správne definoval svoje ciele.

 

A to je na dnes všetko o NLP. Ak sa ti videá páčili, budem rád ak ma podporíš lajkom, či tým, že sa prihlásiš na odber. Čoskoro sa môžeš tešiť na ďalšie videá, kde ti vysvetlím základné komunikačné techniky NLP.